Kasos aparatai smulkiam verslui: kaip išsirinkti?

Kasos aparatai buvo išrasti XIX amžiuje, o pirmasis patentas jiems buvo išduotas 1878 metais Ohajo valstijoje. Pirminė šių įrenginių paskirtis buvo suvaldyti darbuotojų vagystes. Kiekvieną kartą atidarius kasos aparatą, parduotuvės savininkas išgirsdavo įspėjantį varpelio skambėjimą.

Štai šiuolaikiniai kasos aparatai labai stipriai patobulėjo ir be jų neįsivaizduojama praktiškai nė viena verslo niša. Įrenginiai ne tik skenuoja brūkšninius kodus, bet ir fiksuoja akcijas, lojalumo programas, priima mokėjimus tiek kreditinėmis kortelėmis, tiek grynaisiais pinigais, tiek ir išmaniųjų telefonų atsiskaitymo programėlėmis.

Daugeliui įprasta, kad didieji verslai neapsieina be kasos aparatų, bet svarbu paminėti, kad ir smulkusis verslas nestovi vietoje ir savo darbo vietose diegia naujoves, kurios palengvina darbuotojų darbą. Taigi, smulkiajam verslui taip pat labai svarbu įsigyti tinkamą kasos aparatą. Išrinkti tinkamą kasos aparatą smulkiam verslui yra labai svarbus žingsnis, kuris turi būti priimtas, atsižvelgiant ne tik į verslo poreikius, bet ir į teisinius reikalavimus.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis kasos aparatą?

·         Funkcionalumą. Prieš įsigydami kasos aparatą, įsitikinkite, kad jis turi visas jums reikalingas funkcijas. Tai gali būti ne tik pinigų priėmimas ir kvito išdavimas, bet ir sąskaitų faktūrų išrašymas, finansų valdymo ataskaitos ir kita. Šiuolaikiniai kasos aparatai turi daug modernių funkcijų, tik, žinoma, ne visos jos reikalingos kiekvienam verslininkui.

·         Paprastą naudojimąsi. Rinkitės tik tokį kasos aparatą, kurį jūsų darbuotojams bus nesunku valdyti ir naudoti.

·         Suderinamumą su kitomis programomis. Jei savo versle naudojate kokias nors kitas sistemas, pavyzdžiui, apskaitos programą, įsitikinkite, kad perkamas kasos aparatas galės būti suderintas ir susietas su ta programa.

·         Pardavėjo aptarnavimą. Rinkitės tokią įmonę, prekiaujančią kasos aparatais, kuri ne tik pasiūlo garantinį prekių aptarnavimą, bet ir gali greitai suteikti pagalbą iškilus bet kokiems nesklandumams ar neaiškumams, susijusiais su įsigytu kasos aparatu.

·         Teisinius reikalavimus. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas kasos aparatas atitinka visus šalies prekybos teisės aktus.

·         Kitų pirkėjų atsiliepimus. Rinkdamiesi kasos aparatą smulkiam verslui, paskaitykite kitų pirkėjų atsiliepimus, įžvalgas, kad galėtumėte lengviau apsispręsti dėl konkretaus modelio įsigijimo.

Parašykite komentarą