Įdomi žoliapjovės istorija

lawn mower vehicle on grass
Photo by Skitterphoto on Pexels.com

Kad jūsų veja atrodytų gerai, reikia tinkamų įrankių, o svarbiausias turbūt yra žoliapjovė. Ji tapo nepakeičiamu daiktu daugelyje namų ir parkų, norint tinkamai prižiūrėti kiemą ir veją.

Tačiau ar kada nors susimąstėte, kas sugalvojo šią puikią mašiną, kuri taip sklandžiai ir efektyviai pjauna mūsų žolę? Norėdami suprasti jos kilmę, pažvelkime į įdomius faktus.

Pirmoji žoliapjovė


Pirmąjį tokio tipo įrenginį Thupp mieste, Anglijoje, išrado Edwardas Beardas Buddingas. Jis ieškojo būdų, kaip pjauti žolę dideliuose soduose greičiau ir efektyviau nei dalgis. Naujas išradimas buvo žolės pjovimo įrankis, kuris dažniausiai valdomas rankomis.

Arklių traukiama žoliapjovė


XIX amžiaus pabaigoje žmonėms buvo sunku kiekvieną savaitę stumdyti žoliapjovę savo kiemuose ir vejose. Štai kodėl kažkada jai tempti buvo naudojamas arklys. Tai nebuvo patogus pasirinkimas dėl daugelio priežasčių, todėl buvo akivaizdu, kad reikia atlikti daugiau tyrimų.

Baterijomis maitinami modeliai


Siekiant sumažinti oro taršą, buvo pradėti naudoti akumuliatoriniai varikliai. Jie tapo praktiškesniu pasirinkimu, ypač aplinką tausojantiems vartotojams. Perkant tokį modelį dažniausiai jie būna su įmontuotomis baterijomis. Baterijos dažniausiai yra įkraunamos, todėl čia turite patogų ir aplinkos neteršiantį pasirinkimą.
Kai paleidžiate šią mašiną, nenaudojate jokių dujų kaip kuro. Dėl to į aplinką nepateks dūmų. Viena papildoma premija čia yra mažas garsas, nes toks įrankis veikia tyliau nei benzininis.

Robotas žoliapjovė


Technologijoms sparčiai tobulėjant, buvo tik laiko klausimas, kada pasirodys pirmasis robotas žoliapjovė. Tai atsitiko dar 1995 m., kai buvo pristatyta pirmoji saulės energija varoma robotinė mašina, kurią buvo galima įsigyti.
Robotas nupjauna žolę pats, o tai reiškia, kad galima sėdėti ir atsipalaiduoti, kol veja yra prižiūrima. Tačiau vartotojas turi pritvirtinti vielos apvadus, kad nustatytų, kurią zoną reikia šienauti. Tai gali šiek tiek trukdyti, ypač jei kiekvieną kartą turite išardyti ir pastatyti tvoras.


Žoliapjovės būna įvairių formų, dydžių ir tipų. Turite važiuojančias, laidines, belaides, elektrines, akumuliatorines įvairių dydžių ir stilių vejai. Prieš pasirinkdami vieną variantą, būtinai ištirkite visų rūšių privalumus ir trūkumus. Jas galima pirkti arba pasinaudoti žoliapjovės nuoma. Tikimės, kad jūsų veja greitai taps tobula!

Parašykite komentarą