Savaime limpančios stogų dangos – vienas iš svarstytinų variantų dengiant stogą

stogo dangos

Namo statyba ar didesnės apimties remonto darbai dažniausiai nuošalyje nepalieka ir stogo. Tai – iš tiesų brangi, tačiau neabejotinai atsiperkanti ilgalaikė investicija. Juk stogas – ne tik savotiškas viršelis, pagal kurį sprendžiame apie namo vidų, bet ir gyvenimo komfortą užtikrinantis veiksnys (apsauga nuo drėgmės, triukšmo, temperatūrų pokyčių ir kita). Jei anksčiau žmonės, neturėdami kito pasirinkimo, savo gyvenamosios vietos stogą dengdavo tuo, ką rasdavo gamtoje (šiaudai, šakos ir panašiai), tai šiandien turime plačią pasirinkimo laisvę stogo dangos atžvilgiu. Vienas iš variantų, tikėtina negirdėtas dažnam, su statybų pasauliu neturinčiam nieko bendro – savaime limpančios stogų dangos.

Atliekant namų remontą, svarbu atrasti pusiausvyrą tarp besąlygiško atsakomybės patikėjimo meistrams bei įkyraus savo nuomonės kišimo neturint jokio supratimo apie statybų darbus. Idealu, jei racionaliai išklausoma profesionalios nuomonės, tačiau gebama pastarąją suderinti su individualiais poreikiais bei turimomis žiniomis. Jei kažkas primygtinai teigia, jog savaime limpančio stogų dangos – idealiausias variantas, nederėtų skubėti ieškoti pastarosios prekybos vietos. Visų pirma reikėtų susipažinti su pastarosios charakteristika ir įvertinti, ar ši atitinka žemiau pateiktus reikalavimus stogams:

  • tarnavimo laiko (savaime limpančios stogo dangos gali būti eksploatuojamos 15 – 20 metų);
  • draugiškumo aplinkai (analizuojamo varianto sudėtyje nėra medžiagų, kenkiančių žmonėms ar gyvūnams);
  • atsparumo ugnies poveikiui;
  • dangos tinkamumo stogo konstrukcijai (aptariamas variantas dėl savo nedidelio svorio stogo konstrukcijai tikrai pakenkti negali);
  • estetinės išvaizdos ir tinkamumo kuriamam eksterjerui;
  • kainos.

Statybos sritį reglamentuojantys teisės aktai „iškrato“ kiekvieną rinkoje siūlomą produktą (stogo danga – ne išimtis), tikrinant pastarosios atitikimą tam tikriems standartams, kurie nuolat griežtinami. Tad abejoti, jog įsigysite savo funkcijos neatliekantį produktą, nereikėtų. Veikiau svarbu nuspręsti, kokią sumą galite skirti stogo dangos įsigijimui bei išsirinkti optimaliausią variantą už tą kainą. Aišku, reikėtų nepamiršti, jog kainuoja ne tik medžiaga, bet ir darbai (jei neketinate užsiimti savarankišku remontu) bei kiti priedai, būtini montuojant stogą. Kalbant apie savarankiškus stogo montavimo darbus, įvertinkite ir savo laiko sąnaudas bei klaidų, galinčių gerokai padidinti išlaidas, galimybę.

Parašykite komentarą