Baidarių nuoma su nakvyne stovyklavietėje: kaip pasiruošti tokiai kelionei?

Closeup on kayak and paddle

Plaukimas baidarėmis Lietuvoje yra labai populiari paslauga. Turime daug upių ir ežerų, kuriais galima plaukti ir mėgautis tokia atrakcija. Tad net ir tie, kurie ne kartą yra plaukę baidarėmis, kiekvienais metais vis tiek mėgaujasi šia pramoga ir išbando vis naujus maršrutus. Baidarių nuoma su nakvyne yra populiari metų metais, tad norintys aktyviai praleisti laiką, bent kartą turėtų tokią pramogą išbandyti.

Kokie maršrutai tinka su nakvyne?

Baidarių žygiai su nakvynėmis gali būti organizuojami įvairiai. Pavyzdžiui, galima rinktis kelių dienų maršrutus ir nakvoti stovyklavietėse plaukimo metu. Tokių maršrutų galima rasti tiek Aukštaitijoje, tiek kitose Lietuvos dalyse. Labai populiaru taip plaukti upėmis. Pavyzdžiui, plaukimas Nerimi gali trukti kelias dienas ir tai bus puiki pramoga tiems, kurie mėgsta ilgus plaukimus su nakvynėmis stovyklavietėse.

Taip pat maršrutą su nakvyne galima pasirinkti ir plaukiant ežerais. Tokie maršrutai labai populiarūs Ignalinos ar Molėtų rajone, kur yra daug ežerų ir galimybės išbandyti naujus maršrutus. Tuomet kelionė organizuojama taip, kad pasiimate visus daiktus į baidares ir plaukiate iki nakvynės vietos. Ten stovyklaujate ir kitą dieną su visais daiktais keliaujate toliau.

Tačiau dar populiaresni baidarių nuoma su nakvyne yra kai užsakomas vienos dienos maršrutas. Daugybė žmonių mėgaujasi trumpesniais maršrutais, o po plaukimo lieka stovyklauti stovyklavietėje, mėgautis gamtos grožiu ir poilsiu.

Ką pasiruošti nakvynei?

Jeigu ketinate leistis į kelių dienų kelionę su baidarėmis, atminkite, kad kartu su savimi reikės turėti visus daiktus, kurie Jums reikalingi. Tokiu atveju patariama labai gerai apgalvoti, ką pasiimti. Geriausia, kad daiktai neužimtų daug vietos. Pasirinkite kuo lengviau supakuojamą ir surenkamą palapinę, kartu reikės pasirūpinti bent keliais indais, kurie tiks gaminimui ant laužo. Nepamirškite ir atsarginių drabužių, kuriuos reikėtų turėti, jeigu sušlaptumėte ar susipurvintumėte. Taip pat labai svarbu pasirūpinti apsauga nuo uodų, erkių ir mašalų.

Plaukiant baidarėmis vienos dienos maršrutu, visų daiktų su savimi imti nereikia. Tokiu atveju dažniausiai baidarių nuoma su nakvyne organizuojama iki stovyklavietės, arba baidarininkai yra į ją nuvežami. Tiek vienu, tiek kitu atveju su savimi reikia turėti tik tuos daiktus, kurie Jums bus reikalingi baidarėje plaukimo metu. Patartina pasiimti maisto užkąsti, atsarginius drabužius, apsaugą nuo saulės ir uodų. Nepamirškite, kad baidarės yra aktyvus laisvalaikis, todėl reikia būti pasiruošusiems, jog baidarė gali ir apsiversti. Tad patariama visus daiktus baidarėje laikyti specialiuose neperšlampančiuose maišuose arba tiesiog susipakuoti į šiukšlių, kitokius plastikinius maišus ir užrišti.

Parašykite komentarą